More

  İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi

  KURUM ADI: İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi
  KATEGORİ: Üniversite Hastanesi
  ŞEHİR: Malatya
  İLÇE: Battalgazi
  ADRES: İnönü Üniversitesi Elazığ Yolu 15. km
  TELEFON: 0 (422) 341-0660
  WEB SİTESİ: totm.inonu.edu.tr

  KURUM HAKKINDA

  İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi 1990 yılında Devlet Hastanesi’ne ait barakalarda geçici olarak hizmete başlamış olup, Turgut Özal Tıp Merkezi’nin temeli 1991 yılında atılmıştır. Hızlı bir gelişmeyle beş yıl sonra 1996 yılında hizmete açılmıştır. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya’nın 10 km. doğusunda 309 nolu karayolu üzerinde 7000 dönüm alana kurulmuş İnönü Üniversitesi kampüsü içinde yer almaktadır.

  Sağlık alanında ülkemizin en önemli ve en modern tıp merkezi ve hastane projesidir. Tüm kapalı alanlarda ısıtma, ameliyathanelerde hijyenik klimatizasyon, soğutma ve havalandırma klima santralleri, soğutma grupları ve aspiratörlerden oluşan modern bir iklimlendirme ile sağlanmaktadır.

  16 katlı hasta yatak kulesinde 880 yatak kapasitesi vardır. Hasta odaları, en rahat ortam içerisinde hizmet verecek şekilde projelendirilmiştir. Buna rağmen 12 ay mevsim şartlarına göre hasta için en iyi iklim ortamı sağlayan merkezi havalandırma, iklimlendirme ve klimazitasyon sistemi mevcuttur. Odalarda çağırma sistemi, merkezi oksijen ve vakum sistemleri, her hastanın ayrı telefonları, her odanın müstakil tuvalet ve banyoları vardır.

  İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Malatya ili Battalgazi ilçesinde Üniversite hastanesi olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

  Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Haber Başlıkları

  Paü Hastanesinde Ozon Tedavisi Başladı

  Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim dalında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Ünitesinde, Ozon tedavileri uygulanmaya başlandı.

  Rektör Vekili Kutluhan’dan “Dünya Turizm Günü” Mesajı

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Vekili Kutluhan mesajında...

  PAÜ’lü Mimarlık Bölümü Öğrencisine Ödül

  Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 3.Sınıf öğrencilerinden Seren Aslan, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin düzenlediği, ‘Yarından Sonra C-19 Sonrasında Mekân...

  PAÜ’lü Öğrenciler, Katıldıkları Öğrenci Projeleri Seçki Yarışmasında 517 Proje Arasından Ödül ile Döndü

  Mimar Sinan Mühendisler Birliği’nin eğitim alanındaki projelerinden birisi olan ‘Mimarhane” çalışması kapsamında düzenlediği proje yarışması sonuçlandı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)...

  PAÜ “Öğrenci Merkezli Dijital Destekli Üniversite Eğitimi”ne Geçiyor

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’de dijital destekli üniversite eğitimi ile öğrencilerin derslere “her an, her yerden ulaşabilmesi” ve “üst seviyedeki öğrenme kazanımlarına” ulaşması amaçlanıyor

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox