More

  Pamukkale Teknokent, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Çevrimiçi Konuk Oldu

  Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından düzenlenen Uzaktan Eğitim Seminerlerine konuk oldu. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıda, eğitimcilerin girişimcilik alanında fikir edinmeleri adına başarılı girişimcilik hikâyeleri ve TÜBİTAK’ın ilgili destek programları konuşuldu

  Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında internet üzerinden yapılan seminere, Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden Yetkililer, Teknokent Yönetici A.Ş. Yetkilileri ile Teknokentte faaliyet gösteren firmaların sahipleri katıldı.

  Uzaktan Eğitim Seminerleri kapsamında düzenlenen “Her Eğitimci Bir Girişimci” adlı toplantıda Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş.’nin tanıtımı ve faaliyet alanları konuşulurken, TÜBİTAK 1512-Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı (BİGG)’nin hibe destek programları ve şartları ele alındı.

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden Öğretmen Emel Alpinanç’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen seminerde konuşma yapan Prof. Dr. İlhan Küçükkaplan, Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan bilimsel çalışmaların sanayiye uyarlanmasında Teknokent’in önemli bir rol üstlendiğinin altını çizerken, Teknokent firmalarının özellikle son dönemde Ar-Ge ve teknoloji alanında önemli başarılar elde ettiğini vurguladı. Teknokent’in sayılar veriler ışığında tanıtımını gerçekleştiren Prof. Dr. Küçükkaplan, gelecek nesillerin teknoloji ile çok daha erken yaşlarda tanışabilmeleri adına öğrenciler ve öğretmenlerinin Pamukkale Teknokent’e yaptıkları ziyaretlerin önemine dikkat çekti.

  Seminerde, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Girişimcilik ve Şirketleşme Temsilcisi Işıl Baysal Erez, milli eğitim camiasına yönelik olarak TÜBİTAK 1512-Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının içeriği, başvuru şartları ve Pamukkale Teknokent’in Denizli TİM-TEB Girişim Evi ile ortaklaşa gerçekleştirdiği girişimcilik eğitimlerinden bahsetti.

  Seminerde, Pamukkale Teknokent’in ana sponsorluğunda, katıldıkları Teknofest-2019 yarışmalarında Yüksek İrtifa Roket Kategorisinde Türkiye birincisi olan Hazar Takımı kaptanı M. Serhat Duras, yarışma süreci ve elde ettikleri başarı ile 2020 yılı projelerini anlattı.

  Toplantıda, NCT Akademi temsilcisi Yasin Demir, fen, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarının bir araya getirilmesiyle oluşturulan yeni bir eğitim modeli olan STEM Eğitimi ve eğitimin pandemi sürecinde nasıl ve ne şekilde etkilendiği konularına değindi. Dünya genelinde, pandemi dolayısıyla sadece ülkemizde yaklaşık 20 milyon öğrencinin geleneksel eğitim ortamından uzaklaştığına dikkat çeken Demir, bu süreçte krizi fırsata çevirebilecek strateji ve eğitim metotlarının geliştirilmesinin önemini vurguladı.

  Seminer, karşılıklı görüş alışverişi ve soruların yanıtlanması ile sona erdi.

  Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş.’ye 2019 yılı içerisinde düzenlenen tanıtım gezileri kapsamında, farklı kademelerden 24 okuldan yaklaşık 650 öğrenci ziyaret gerçekleştirdi.

  Semineri izlemek için:

  Haber Başlıkları

  Paü Hastanesinde Ozon Tedavisi Başladı

  Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim dalında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Ünitesinde, Ozon tedavileri uygulanmaya başlandı.

  Rektör Vekili Kutluhan’dan “Dünya Turizm Günü” Mesajı

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Rektör Vekili Kutluhan mesajında...

  PAÜ’lü Mimarlık Bölümü Öğrencisine Ödül

  Pamukkale Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü 3.Sınıf öğrencilerinden Seren Aslan, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nin düzenlediği, ‘Yarından Sonra C-19 Sonrasında Mekân...

  PAÜ’lü Öğrenciler, Katıldıkları Öğrenci Projeleri Seçki Yarışmasında 517 Proje Arasından Ödül ile Döndü

  Mimar Sinan Mühendisler Birliği’nin eğitim alanındaki projelerinden birisi olan ‘Mimarhane” çalışması kapsamında düzenlediği proje yarışması sonuçlandı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)...

  PAÜ “Öğrenci Merkezli Dijital Destekli Üniversite Eğitimi”ne Geçiyor

  Pamukkale Üniversitesi (PAÜ)’de dijital destekli üniversite eğitimi ile öğrencilerin derslere “her an, her yerden ulaşabilmesi” ve “üst seviyedeki öğrenme kazanımlarına” ulaşması amaçlanıyor

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox